Kontaktuppgifter Vimarskolan

För att komma i kontakt med skolan använd kontaktinformation nedan

Mer information

Kontakt

Pernilla Begu

Rektor åk F-9, grundsärskolan
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 91 71
E-post: pernilla.begu@vimmerby.se

Åsa Lindgren

Biträdande rektor F-3
Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 94 25
E-post: asa.lindgren@vimmerby.se

Marie Lindqvist

Biträdande rektor F-9, grundsärskolan
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 92 94
E-post: marie.lindqvist@vimmerby.se

Ingela Svensson

Intendent
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 91 74
E-post: ingela.svensson@vimmerby.se

Evelina Fooladi

Rektorsassistent
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 97 33
E-post: evelina.fooladi@vimmerby.se

Emma Wärnström

Skoladministratör förskoleklass-åk 6
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 91 72
E-post: emma.warnstrom@vimmerby.se

Ida Krasseberg

Skoladministratör åk 7-9, grundsärskolan
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 97 16
E-post: ida.krasseberg@vimmerby.se

Sofia Nilsson

Administratör
Vimarskolan, Barn- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0492-76 90 79
E-post: sofia.v.nilsson@vimmerby.se
Förskolor samt Vimarskolan, Storebro, Tuna och Frödinge fritidshem

Sidan senaste uppdaterad: 2019-06-28